RU UKR

Подорож «таємничою» Тальнівщиною

25 июля 2013 - moderator
Історичні пам’ятки Тального вражають своїм багатством та розкішшю. Мисливський замок Шувалових, костел Святої Анни, заповідник «Трипільська культура», музеї, парки. Саме в Тальному, жили перші культури давніх предків та працювали цілі королівські династії.

Завітаємо до Мисливського замку! А щодо замків… Блукаєте вуличками невеличкого провінційного міста Тального, аж ось – перед Вами з’являється не просто старовинний замок, а справжній мисливський будинок графа Шувалова. Саме в таких помістях відпочивала, втомившись на полюванні, не одна королівська династія.

Замок збудований в стилі французького Ренесансу голландським архітектором в 1893-1903 роках. Навколо садиби насаджений парк зі своєю скелею кохання, каскадом ставків, підземними ходами. На думку істориків, маєток Шувалових будувався одночасно з легендарною Умансько
ю Софіївкою.
 
Архітектор зумів поєднати у відносно невеликій будівлі три башти, парадний фахверк, ренесансно-пишний вхід та створити надзвичайно романтичний дах. Стіни замка прикрашає сімейний герб Шувалових на пам'ять про своїх власників. Планування садиби складається з двох частин: північної (в стилі англійських котеджів) та південної мешкальної. Архітектурне оформлення відрізняється мінімалізмом. Нині замок та парк є одними із 7 чудес України та належать до пам’яток культури загальнодержавного значення.
 
Мандруючи Тальним, не можна не звернути увагу на старовинний костел Святої Анни, побудований ще у 1702 році. Костел багато бачив і багато пам’ятає, але, дивом уцілівши у вирі історичних штормів, він і зараз запрошує віруючих. Збудувала його сім’я Потоцьких, котрій належало містечко у XVIII-XIX ст.
 
         
 
 
Ви не бачили як народжується музей, але хочете побачити, – тоді завітайте до села Легедзино, що на Тальнівщині. Директор легедзинського заповідника Владислав Чабанюк, стверджує, що у заповіднику вже зібрано до 10 тисяч експонатів. Трипільські поселення-гіганти, які знаходяться тут, старші навіть за єгипетські піраміди.
 
    
Найбільше європейське поселення V тисячоліття до н.е. було знайдено біля села Майданецьке близько 30 років тому. На території у дві тисячі квадратних метрів знаходилось дві тисячі будинків. Як виявилось, слідів велетенських поселень на південно-західній Черкащині понад кілька десятків, вони мають площу понад сто гектарів кожне!!!!! Раніше найбільшими вважалися подення в 45-50 гектарів, Ви просто уявіть собі!! Сьогодні до державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» входить 11 поселень трипільської культури: Тальянки, Майданецьке, Веселий Кут, Онопрієва, Глибочок, Піщана (Тальнівського району), Доброводи, Косенівка, Аполянка (Уманського), Чичеркозівка, Вільховець (Звенигородського району).
 
 
Ви думаєте, давні люди жили гірше за нас? Ні, й тисячі років тому люди жили дуже непогано. І, може, були щасливіші, ніж ми з Вами. Варто лише поглянути на макет трипільського житла. Великою повагою користувалось гончарство, адже посуд призначався для здійснення обрядів, а не лише для їжі. Саме тому кожний горщик має свою символіку. По значимості вчені прирівнюють ці вироби до єгипетських пірамід і шумерських зіккуратів. До речі, науковці стверджують, що трипільці були першими броварями (виробниками пива), а також робили смачне вино.
 
       
 
Якщо Ви цікавитесь археологією та давніми культурами, тоді Тальне для Вас – обов’язковий пункт подорожі.

← Назад




  • Головна
  • Про Тальнівську
    • Історія
    • Тальнівське родовище
    • Склад води
    • Тальнівський завод "Мінводи"
    • Нагороди, сертифікати
  • Продукція
  • Партнери
  • Прес-центр
  • Контакти

Якій мінеральній воді ви віддаєте перевагу?

Новини
Факти про воду, які повинен знати кожен
Факти про воду, які повинен знати кожен

Людина може прожити без їжі тривалий час, приблизно 20 днів, але без води людина не зможе прожити більше одного тижня. 

Як правильно пити воду в холод
Як правильно пити воду в холод

Взимку втамовувати спрагу важливіше, ніж влітку 

Користь і шкода від питної води
Користь і шкода від питної води

Безперечно, вода корисна для організму і пити її в великих обсягах стало навіть в якомусь сенсі модно

Як правильно пити воду: 5 порад
Як правильно пити воду: 5 порад

 Норма води індивідуальна і залежить від ваги, температури середовища, віку, харчування.

Сторінки: 1 2 3 4 Наступна Остання



Мінеральна вода Тальнівська © 2019